Historia

DRUKARNIA OPEGIEK Sp. z o.o. istnieje od 1992 roku, prowadząc działalność zgodnie z zasadami etyki biznesowej, ochrony środowiska oraz potrzeb społecznych.

Jesteśmy wiodącym producentem etykiet papierowych w Polsce. Specjalizujemy się w produkcji etykiet piwnych, które stanowią 99% całej naszej produkcji. Pozostałe to etykiety papierowe dla branży spożywczej (napoje, soki). Nasze archiwum etykiet zawiera kilkadziesiąt tysięcy wzorów.

Naszą silną stroną jest potencjał ludzki w postaci zaangażowanej kadry kierowniczej oraz pracowników z wieloletnim doświadczeniem w poligrafii. Większość naszych pracowników jest zatrudniona w DRUKARNII OPEGIEK od kilkunastu lat.

Inwestycje

W październiku 2016r zakończyliśmy inwestycje związane z rozbudową hali magazynowo – produkcyjnej i utwardzeniem dróg manewrowych i podjazdów.

W 2017 roku zakończyliśmy inwestycję poprzez zakup nowych maszyn drukujących oraz automatycznej linii do konfekcji i obróbki etykiet.

Wybudowaliśmy nawierzchnię komunikacyjną do budynku produkcyjno-magazynowego.

Nowa hala magazynowa zapewnia optymalne warunki przechowywania papieru i etykiet.

Dotacje Unijne

Wynik poniższego postępowania ofertowego: pobierz załącznik

Zmiana zapytania ofertowego z dnia 05.06.2017, POBIERZ PONIŻSZE ZAŁĄCZNIKI:

zapytanie ofertowe 1.5.1_po zmianach 05.06.2017

zapytanie ofertowe 1.5.1_załącznik nr 1_formularz oferty

zapytanie ofertowe 1.5.1_załącznik nr 2_oświadczenie o braku powiązań kapitałowych lub osobowych

zapytanie ofertowe 1.5.1_załącznik nr 3_oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu ofertowym

Zmiana zapytania ofertowego z dnia 29.05.2017: pobierz załącznik

Zmiana zapytania ofertowego z dnia 08.05.2017: pobierz załącznik

Zapytanie ofertowe z dnia 08.05.2017 na zakup technologicznej linii do druku etykiet w hybrydowej technologii flexooffsetowej obejmującej 3 elementy: maszyna arkuszowa drukująca flexooffsetowa (1 szt.), maszyna arkuszowa drukująca cyfrowa (1 szt.), maszyna arkuszowa do tłoczenia i złoceń (1 szt.).: pobierz załącznik

 

Wynik poniższego postępowania ofertowego: pobierz załącznik

Zapytanie ofertowe z dnia 25.01.2017 na zakup automatycznej linii do produkcji etykiet (obróbki i konfekcji etykiet): pobierz załącznik

Przedsiębiorstwo ma doświadczenie w korzystaniu z dotacji w ramach funduszy strukturalnych Unii Europejskiej.

  1. Dzięki nim zakupiona została innowacyjna maszyna poligraficzna Shinohara 75 VIH + CCX + CP. Maszyna wyposażona jest w sześć zespołów drukujących offsetowych i dwa zespoły fleksograficzne przystosowane do farb fleksograficznych, lakierów dyspersyjnych oraz lakierów UV. Idąc na przeciw Państwa oczekiwaniom, nasza nowa maszyna jest także przystosowana do bigowania, nacinania oraz dodatkowego tłoczenia papieru.Projekt zakupu nowej maszyny został zrealizowany w ramach regionalnego programu operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.
  2. Zakup arkuszowej maszyny drukującej z funkcją flexo-offsetową, realizowany w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw, lata 2004-2006, Priorytet 2 Bezpośrednie wsparcie przedsiębiorstw, Działanie 2.3 Wzrost konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw poprzez inwestycje. Całkowity kwalifikowany koszt projektu: 3.585.250,13 PLN, kwota wsparcia: 1.117.163,94 PLN.

eu-info

W 2017 roku dokonaliśmy zakupu automatycznej linii do produkcji etykiet (obróbki i konfekcji) przy pomocy uzyskanych środków z dofinansowania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Za priorytet uznajemy wzrost rozwoju eksportu dzięki internacjonalizacji firmy. Całkowita wartość projektu to 2.380.368,26 PLN, kwota wsparcia 827.820,00 PLN.

W 2017 roku dokonaliśmy zakupu technologicznej linii do druku etykiet w hybrydowej technologii fleksooffsetowej przy pomocy uzyskanych środków z dofinansowania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. W skład linii wchodzi maszyna arkuszowa drukująca fleksooffsetowa, maszyna drukująca arkuszowa cyfrowa oraz maszyna arkuszowa do tłoczenia i złoceń. Za priorytet uważamy wdrożenie hybrydowej fleksooffsetowej technologii druku papierowych etykiet uszlachetnionych celem znaczącego unowocześnienia oferty produktowej drukarni. Całkowita wartość projektu to 7.948.056,31 PLN, kwota wsparcia 3.617.981,08 PLN.

Realizacja wszystkich wymienionych projektów zakończyła się sukcesem i przyczyniła się w znacznym stopniu do rozwoju firmy. Wymiernym efektem powyższych działań modernizacyjnych i inwestycyjnych, jest ciągły wzrost sprzedaży i poprawa konkurencyjności firmy.

Wsparcie i promocja Elbląskich wydarzeń kulturalnych

Od wielu lat Drukarnia Opegiek wspiera wydarzenia kulturalne i sportowe w naszym mieście oraz regionie. Są to na przykład coroczne Letnie Ogrody Polityki, Elbląska Wiosna Teatralna, Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup, Dni Elbląga oraz wiele innych.

Kibicujemy drużynie piłkarskiej Olimpia Elbląg. Współpracujemy oraz sponsorujemy między innymi imprezy organizowane przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, Urząd Miasta Elbląg oraz Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

światowid logo

op

olimpia elbląg

herb elbląga - urząd miasta

Wspieramy działalność Krajowej Izby Gospodarczej „Przemysł Rozlewniczy”

Przemysł Rozlewniczy

Treść przeznaczona dla osób pełnoletnich

 

Czy masz ukończone 18 lat?